0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kureshi në takimin “Treshja plus”: Afganistani është në skaj të kolapsit ekonomik

Afganistani është "në skaj të kolapsit ekonomik" dhe komuniteti ndërkombëtar duhet urgjentisht të vazhdojë me financimin dhe të sigurojë ndihmë humanitare, paralajmëroi sot ministri pakistanez i Punëve të Jashtme, Shah Mahmud Kureshi, në takimin me diplomatë nga SHBA-ja, Kina dhe talebanët në Islamabad.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle