0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Kumtohen fituesit të çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” për vitin 2021

Çmimi shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” për vitn 2021 në sferën e edukimit dhe arsimit i ndahet profesoreshës universitare Gjylymsere Kasapi, ndërsa fitues në sferën e kulturës dhe artit janë shkrimtari Jovan Pavllovski, artistja muzikore Snezhana Anastasova – Çadikovska dhe Elena Donçeva, fotograf akademik – kostimograf, kumtoi Ministria e Kulturës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle