Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Kuleba: Ukraina këmbëngul për embargo të plotë ndaj naftës dhe gazit rus

Ukraina insiston në një embargo të plotë ndaj naftës dhe gazit rus për të bërë më shumë presion ndaj Rusisë, ka shkruar në Tuiter ministri ukrainas i Punëve të Jashtme, Dmitro Kuleba.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle