Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kuleba: Putin e ka shtyrë Evropën në kohët më të errëta që nga viti 1939

Ministri ukrainas i Punëve të Jashtme Dmitrij Kuleba sot e akuzoi presidentin rus Vlladimir Putin se e ka shtyrë Evropën në kohët më të errëta që nga viti 1939. Ai u bëri thirrje vendeve tjera në botë urgjentisht  të vendosin sanksione më të ashpra ndaj Rusisë dhe të sigurojnë mbështetje ushtarake dhe financiare për Ukrainën.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle