0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Kufizime të mundshme në vjeshtë, të drejtuara drejt popullatës së pavaksinuar

Tani për tani, nuk kemi në plan të vendosim asnjë masë kufizuese, as në kufij, as në kuadër të organizimit të ngjarjeve, pranisë masive etj. Po mendojmë nëse është e nevojshme të bëhet diçka në muajt e vjeshtës duke filluar nga shtatori, mesi i shtatorit ose fillimi i tetorit dhe konsideratat shkojnë në drejtim të asaj se a duhet të ketë ndonjë kufizim në lidhje me qytetarët që nuk janë vaksinuar", tha në konferencën e sotme për shtyp, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle