Sport SQ

Kualifikimet e KB 2020: Fitore të reja të Brazilit dhe Argjentinës

Pas luajtjes së dy të tretave të kualifikimeve në mundialin në Amerikën e jugut, Brazili pothuajse e siguroi paraqitjen në turneun përfundimtar vitin e ardhshëm në Katar, pasi mbrëmë në kuadër të xhiros së 12-të triumfoi bindshëm mbi Uruguain me 4:1(2:0).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle