0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQIntervistë SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ksijaoking Ju për MIA-n: Parashikimet e recesionit të ekonomive të mëdha do të ndikojnë në ekonominë maqedonase, është i mundur një recesion teknik

Edhe pse Maqedonia e Veriut është më pak e ekspozuar ndaj rreziqeve të drejtpërdrejta ekonomike nga lufta në Ukrainë, lidhja indirekte përmes uljes së kërkesës nga partnerët kryesorë tregtarë do të ndikojë fuqishëm në ekonomi dhe presim të ketë disa tremujorë të recesionit teknik, thotë drejtoriesha e re rajonale e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, Ksijaoking Ju.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle