Ballkan SQBallkan.portal SQ

KSHZ: Votuesit sllovenë që do të jenë në izolim ditën e zgjedhjeve, do të votojnë si gjithë të tjerët

Votuesit sllovenë, të cilët në ditën e zgjedhjeve parlamentare më 24 prill do të jenë në izolim për shkak të kontaktit me person të infektuar me koronavirus, do të votojnë në të njëjtin vend dhe në të njëjtën kohë me qytetarët e tjerë, vendosi Komisioni Shtetëror Zgjedhor slloven. Ata shtojnë se masat epidemiologjike do të duhet të respektohen në mënyrë të vazhdueshme në qendrat e votimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle