0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

KSHZ-ja i pranoi 200 pajisjet e para për identifikim biometrik të votuesve

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot i ndërmori nga kompania gjermane "Dermalog" 200 pajisjet e para  për identifikim biometrik të votuesve, të cilat do të përdoren   në zgjedhjet e ardhshme lokale.  Në periudhën në vijim me këto terminale do të bëhen trajnimet, ndërsa nga 1 tetori duhet të mbërrijë edhe dërgesa e fundit dhe të kompletohet shifra e terminaleve  dhe pajisja plotësuese e përgjithshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle