Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Kryetari i Hersonit kërkon ndihmë për të krijuar “korridor të gjelbër” për evakuim nga qyteti

Kryetari i Hersonit, Igor Kolikaev në Fejsbuk ka kërkuar ndihmë nga të gjitha mediat për të krijuar një "korridor të gjelbër" në qytet, përmes të cilit do të evakuohen të plagosurit, do të nxirren të vdekurit dhe do të dorëzohen barna dhe ushqim në qytet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle