0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Kryesia qendrore e Alternativës e autorizoi Gashin që të fillojë bisedime për hyrjen në Qeveri

Alternativa, si parti serioze politike, e cila gjithmonë ka ditur të ngrihet mbi interesat e veta, sonte diskutoi për mundësinë dhe ndihmën për zhbllokimin e situatës në vend. Konkluzioni i përgjithshëm i Kryesisë qendrore ishte se duhet t'i japim një shans stabilitetit dhe vazhdimësisë në mënyrë që vendi të shpresojë për një datë për anëtarësim në BE, deklaroi zëdhënësi i Alternativës, Orhan Murtezani pas seancës që u mbajt në parti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle