Ballkan SQBallkan.portal SQ

Kryeministri teknik i Bullgarisë e priti ambasadorin amerikan në Sofje

Kryeministri teknik i Bullgarisë, Stefan Janev ka realizuar takim me ambasadorin amerikan në Bullgari, Hero Mustafa, njoftoi Pres shërbimi qeveritar. Siç ka njoftuar korrespondenti i MIA-s në Sofje gjatë bisedës së tyre në qeveri, theksi është vendosur në partneritetin strategjik mes Bullgarisë dhe SHBA-së dhe synimit të dy vendeve të vazhdojnë zhvillimin e tyre të frytshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle