0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kryeministri Kovaçevski vendosi lule para pllakës përkujtimore të Shenjtorëve Cirili dhe Metodi në bazilikën “Shën Maria” në Romë

- Kryeministri Dimitar Kovaçevski bashkë me delegacionin qeveritar i cili është për vizitë dyditore në Vatikan dhe Romë me rastin e 24 Majit - Ditën e shenjtorëve mbarësllav Shën Cirili dhe Metodi, sot vendosi kurora me lule para pllakës përkujtimore të veprës së vëllezërve të shenjtë në bazilikën "Shën Maria Maxhore".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle