Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kryeministri japonez bëri thirrje për përforcim të kapaciteteve ushtarake

Kryeministri japonez, Fumio Kishida bëri thirrje për përforcim të kapaciteteve ushtarake të Japonisë si përgjigje ndaj, siç tha, "kërcënimeve të shtuara nga Kina dhe Koreja e Veriut".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle