Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kryeministri i Bavarisë kërkon ndërrimin e ministres gjermane të Mbrojtjes sepse po e “turpëron” vendin

Kryeministri i krahinës gjermane Bavaria, Markus Zeder kërkoi ndërrimin e ministres së Mbrojtjes, Kristin Lambreht. Në seancën e kryesisë së CDU-së, lider i të cilit është Zeder tha se Lambreht nuk përputhet me situatën momentale. Ai vlerësoi, siç transmeton Bild, se Lambreht e "turpëron" Gjermaninë para Ukrainës dhe partnerëve perëndimorë. Zeder i bëri thirrje kancelarit Olaf Sholc të bëjë ndërrim në kabinetin qeveritar.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle