0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kryeministri holandez Mark Rute sot për vizitë në Shkup

Kryeministri holandez, Mark Rute sot do të qëndrojë për vizitë në Maqedoni të Veriut, konfirmuan nga Qeveria për MIA-n. Kjo është vizita e parë e kryeministrit holandez në vendin tonë, ndërkaq po ndodhë në momentin kur vendi po përballet me krizë politikë dhe një ditë para votimit të mosbesimit të Qeverisë. Rute vjen në Shkup edhe në kohë bllokade nga Bullgaria për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle