Ballkan SQBallkan.portal SQ

Kryeministri boshnjak Novaliq dhe biznesmeni Stankoviq në listën e zezë të SHBA-së

Ministria e Financave e Shteteve të Bashkuara të Amerikës vendosi sanksione ndaj kryeministrit të Federatës së Bosnja e Hercegovinës, Fadil Novaliq, për cenim të proceseve demokratike, njoftoi sot Ambasada Amerikane në Bosnja e Hercegovinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle