Botë SQBotë.Portal SQ

Kryeministri australian nuk do të takohet me Makronin në Nju-Jork

- Kryeministri australian, Skot Morison sot njoftoi se nuk do të bisedojë me presidentin francez këtë javë në Kombet e Bashkuara, edhe pse zemërimi i Francës për shkak të heqjes dorë të marrëveshjes së mbrojtjes që peshon 40 miliardë dollarë mund ta dëmtojë marrëveshjen tregtare ndërmjet Australisë dhe Bashkimit Evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle