Ballkan SQBallkan.portal SQ

Kryeministrat e Austrisë dhe Republikës Çeke theksojnë se Ballkani Perëndimor nuk duhet të harrohet për shkak të Ukrainës

Kancelari austriak Karl Nehamer dhe kryeministri çek Petr Fijala paralajmëruan sot në Pragë se do të punojnë së bashku për të arritur një "ndryshim të qartë" në integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor, sepse rajoni nuk duhet të harrohet për shkak të luftës në Ukrainë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle