0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

KRSKRR rekomandon shoferët për ngasje në kushte dimri

Gjatë ngasjes në kushte dimri, kur rruga është jashtëzakonisht e rrëshqitshme, me rëndësi është qetësia dhe trajtimi i kujdesshëm të shoferit me komandat sepse manovrat e menjëhershme janë kundërproduktive, porosit Këshilli Republikan për Siguri të Komunikacionit në Rrugë (KRSKRR) dhe thekson se makina duhet mirë të përgatitet për në dimër.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle