0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

KRRE: Dërgesa e energjisë elektrike në Koçan në pjesën më të madhe është e qëndrueshme, në etapa do të normalizohet në Rankovc dhe Kratovë

– Dërgesa e energjisë elektrike në rajonin e Koçanit, ku kishte përkohësisht shkyçje dhe ndërprerje në furnizimin me energji elektrike për shkak të zjarreve, në pjesën më të madhe është stabile, ndërsa në disa pjesë të caktuara nga komuna Rankovc dhe komuna Kratovë furnizimi do të normalizohet në etapa, informoi Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle