0_Web_Ballina – Sllajder SQBallkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Kroacia hyn në Shengen, Bullgaria dhe Rumania jo

- Me vendim njëzëri në takimin e ministrave të punëve të brendshme të vendeve anëtare në Bruksel, Kroacia bëhet anëtarja e 27-të në zonën Shengen dhe për më pak se një muaj do të hiqen kontrollet kufitare në kufijtë tokësorë dhe detarë, ndërsa në pranverë edhe në aeroporte.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle