0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kriza politike në Bullgari dekurajuese për eurointegrimin e vendit, por bisedimet Shkup-Sofje në nivel të ekspertëve vazhdojnë

Mossuksesi i partisë fituese në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të korrikut në Bullgari, "Ka një popull të tillë" (KNJPT) për të siguruar shumicë për zgjedhjen e kabinetit të ri dhe mundësinë e mbajtjes zgjedhjet e treta parlamentare këtë vit në Shkup vlerësohen si lajme dekurajuese në lidhje me mundësinë e zhbllokimit të rrugës së integrimit evropian të vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle