0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQAnalizë SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kriza energjetike sfidë për ndërmarrjet publike të Kumanovës

Kriza energjetike ka prekur rëndë ndërmarrjet publike të Kumanovës. Paralelisht rriten çmimet e gazit dhe të energjisë elektrike. Ekipet drejtuese kërkojnë mbështetje për të tejkaluar situatën. Çmimet e karburanteve janë rritur disa herë. Buxhetet e ndërmarrjeve publike nuk korrespondojnë me çmimet gjithnjë e më të larta të gazit dhe të energjisë elektrike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle