0_MIA Investigon.Portal SQMIA Investigon SQ

Kreu i shtetit Rumen Radev: Bullgaria do të vazhdojë t’i mbështesë Ukrainën dhe qytetarët e saj brenda mundësive të saj

Për ndërtimin e korridoreve për transportin e ushqimit nga Ukraina dhe parandalimin e krizës ushqimore në rajonet fqinje të Evropës biseduan presidenti Rumen Radev dhe ministri ukrainas i Punëve të Jashtme, Dmitro Kuleba.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle