Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Kreta pas tërmetit: Tenda për 2.500 persona në Kretë, gjendje e jashtëzakonshme në rajonin më të gjerë, mesazh paralajmërues tek qytetarët

Tenda me kapacitet për të kujdesur 2.500 personash do të vendosen në disa pjesë të prekura nga tërmeti në Kretë, ndërsa në rajonin më të gjerë është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, kumtoi ministri i Krizës Klimatike dhe Mbrojtjes Civile e Greqisë, Hristos Stilianidis, i cili prej në mëngjes është në ishull dhe dhtoi se janë lënduar 12 persona, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle