Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kremlini paralajmëroi njohjen e rajoneve separatiste në Ukrainë, Shollc dhe Makron të dëshpëruar

Presidenti rus, Vlladimir Putin realizoi biseda telefonike me presidentin francez, Emanuel Makron dhe kancelarin gjerman Olaf Sholc, me ç'rast i ka informuar se "në një të ardhme të afërt e ka për qëllim të nënshkruajë" dekret për njohjen e "Republikës popullore të Donjeckut dhe Luganskit", transmeton shërbimi për shtyp i Kremlinit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle