Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kremlini: Jemi të shqetësuar se ShBA po i rrit tensionet

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitrij Peskov tha sot se Moska po shikon me shqetësim ndërsa ShBA përshkallëzon tensionet dhe se bisedimet e mëtejshme midis dy vendeve do të dihen sapo Rusia të marrë një përgjigje nga ShBA-ja për garancionet e sigurisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle