Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Kremlin: Neutraliteti i Ukrainës, demilitarizimi kyç për dhënien fund të konfliktit

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë kolegut të tij francez, Emanuel Makron se demilitarizimi i Ukrainës dhe njohja perëndimore e sovranitetit rus ndaj Gadishullin Krime janë parakusht për ndërprerje të luftimeve në Ukrainë, kumtoi Kremlini.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle