Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

KQZ: Gjashtë parti janë të sigurta për të hyrë në Parlamentin e ri bullgar, ende nuk është e qartë për Stefan Janev dhe Sllavi Trifonov

Gjashtë parti me siguri do të hyjnë në Parlamentin e 48-të Bullgarisë, kumtoi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Bullgari. Sipas protokolleve të përpunuara pothuajse 100 për qind, GERB-SDS mbetet forca e parë politike në Bullgari, njofton korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle