Ballkan SQBallkan.portal SQ

Kovid-19: Rritet vdekshmëria tek të pacientët e rinj të pavaksinuar në Mal të Zi

Nga paraqitja e  variantit delta të koronavirusit, numri i të infektuarve tek të rinjtë po rritet, dhe kështu numri i të sëmurëve rëndë, duke çuar në rritjen e vdekshmërisë tek këta pacientë, tha shefi i Pulmonologjisë dhe mjek në zonën e kuqe Kovid të Qendrës klinike të Malit të Zi (KCCG) Vladimir Jovanoviq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle