Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kovid-19: Rregulla të reja për britanikët e vaksinuar

Në Britani të Madhe prej sot hyjnë në fuqi rregullat e reja për personat e imunizuar. Britanikët me cikël të përfunduar të vaksinimit më tepër nuk do të vetizolohen nëse kanë qenë në kontakt me person pozitiv me virusin korona, transmeton BGNES. Në të njëjtën kohë, Qeveria shpalli se të gjithë 16 dhe 17 vjeçarët në Angli do t'u ofrohet doza e parë e vaksinës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle