Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kovid-19 në Gjermani: Instituti Robert Koh bëri thirrje për punë nga shtëpia dhe të mos dilet pa nevojë

Dhoma e epërme e Parlamentit gjerman, Bundestagut, sot i miratoi ndryshimet e ligjit për luftë kundër koronavirusit, që do t'u mundësojë shteteve federale të vendosin masa shtesë në pajtim me situatën epidemiologjike, përderisa Instituti Robert Koh bëri thirrje që të punohet nga shtëpia dhe të mos dilet pa nevojë, në mënyrë që të parandalohet përhapja e mëtutjeshme e infektimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle