0_Maqedoni.Portal SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Zgjidhja me Bullgarinë duhet të jetë në frymën e vlerave evropiane dhe në bazë të pozitave të konfirmuara në Kuvend

Lidhur me procesin eurointegrues dhe çështjen me Bullgarinë, në intervistë për televizionin Kanal 5, kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski theksoi se shteti ynë i ka plotësuar të gjitha kriteret për fillimin e negociatave dhe se pas katër raporteve pozitive, BE-ja  ka obligim të fillojë negociata me BE-në, ndërsa zgjidhja për çështjen me Bullgarinë duhet të jetë në frymën e vlerave evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle