0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Vllehët janë pjesëmarrës të rëndësishëm në zhvillimin e përgjithshëm të vendit

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, priti sot një delegacion të komunitetit vllah nga vendi ynë i përfaqësuar nga anëtarë të partive politike, shoqatave qytetare, Drejtorisë për zhvillimin dhe avancimin e arsimit të gjuhëve të pjesëtarëve të komuniteteve, si dhe nga Universiteti “Sh. Cirili dhe Metodi".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle