0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Vendimi për autoqefalinë e KOM-AO-së është me rëndësi të madhe për të ardhmen e shtetit

Edhe pse jemi shtet sekular, vendimi për autoqefali të Kishës ortodokse maqedonase - Arqipeshkvisë së Ohrit (KOM-AO) është moment historik dhe ka implikime të mëdha për të ardhmen e shtetit tonë, porositi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski nga foltorja e Kuvendit, duke iu përgjigjur pyetjes së deputetes Daniella Koleva nga LSDM.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle