0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Të shqyrtohet ligji për banka në pjesën e provizioneve dhe kostove të fshehura

Kryetari i Qeverisë Dimitar Kovaçevski sot u bëri thirrje deputetëve pa përjashtim duke  i përfshirë edhe  ata nga LSDM ta shqyrtojnë Ligjin për banka në pjesën e provizioneve dhe me një debat publik në Kuvend të konfirmohet  nëse mund të bëhet intervenim në lidhje me vlerën e shumës absolute të fitimit të bankave që vjen nga të ardhurat pa interes. Kovaçevski nga foltorja kuvendore tha edhe se janë në përgatitje ndryshimet e Ligjit për shoqata financiare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle