0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Të gëzohemi dhe të jemi të krenarë për pranimin e KOM-AO si kishë autoqefale e barabartë në bashkësinë ortodokse

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski realizoi takim me kreun e Kishës Ortodokse Maqedonase- Arqipeshkvia e Ohrit, Kryepeshkopin e Ohrit dhe Maqedonisë z.z. Stefan, me rastin e vendimit për marrjen e statusit autoqefal me të cilin KOM-AO pranohet si e barabartë me kishat e tjera simotra në bashkësinë ortodokse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle