0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Të gëzohemi dhe të jemi krenarë për pranimin e KOM-AO si autoqefale dhe e barabartë në komunitetin ortodoks

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në takim me kreun e Kishës Ortodokse të Maqedonisë - Arqipeshkvia e Ohrit, arqipeshkvin e Ohrit dhe të Maqedonisë Z.Z. Stefan, ia ka dorëzuat personalisht letrën me urime në emër të tij dhe në emër të Qeverisë me rastin e vendimit për marrjen e statusit autoqefal, me të cilin KOM-AO pranohet si e barabartë me kishat tjera simotra në komunitetin ortodoks, kumtoi pres-shërbimi qeveritar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle