0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Strategjia jonë është të tërheqim investime dhe kompani që ofrojnë punë të paguara

Kryeministri Dimitar Kovaçevski pasdite në Fejsbuk ka ftuar investitorët publik dhe privat të shfrytëzojnë potencialin e vendit në fusha siç janë  zhvillimi i ekonomisë së gjelbër, digjitalizimi, inovacioni dhe teknologjia, kapitali njerëzor dhe zhvillimi i infrastrukturës dhe porositi se strategjia jonë është të tërheqim investime dhe kompani që ofrojnë punë të paguara.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle