0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski-Shtajnmajer: Gjermania dëshiron ta shohë Maqedoninë e Veriut në BE sa më shpejt të jetë e mundur

Kryeministri Dimitar Kovaçevski e priti sot në Qeveri presidentin e Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Valter Shtajnmajer dhe në takim u shpreh kënaqësi e ndërsjellë për marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale ndërmjet dy vendeve, të cilat vitin e ardhshëm do të shënojnë 30 vjetorin e tyre si dhe me mbështetjen e fuqishme që merr Maqedonia e Veriut nga Republika Federale e Gjermanisë për integrimet euroatlantike.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle