0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Shpresoj në qershor dhe korrik të jemi një hap afër zgjidhjes së çështjeve të hapura me Bullgarinë

Shpresoj se në qershor dhe korrik do të kemi marrëdhënie më të mira me Bullgarinë dhe se do të jemi një hap afër zgjidhjes së çështjeve të hapura që i kemi, theksoi kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke theksuar se para takimit me kolegun e tij bullgar Kiril Petkov marrëdhëniet midis dy vendeve ishin në nivel shumë të ulët dhe se vazhdimisht kanë ardhur mesazhe negative edhe nga Sofja, por nga ne nga propagandistë të ndryshëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle