0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski – Sholc: Zgjerimi i vendeve të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor është pozicionim gjeostrategjik në rajon

Lufta në Ukrainë tregoi se zgjerimi i BE-së me Ballkanin Perëndimor nuk është vetëm çështje zgjerimi, por edhe një pozicion gjeostrategjik në rajon, se Maqedonia e Veriut i ka përmbushur plotësisht kushtet për fillimin e bisedimeve me BE-në dhe se qytetarët e vendit presin që Brukseli të përmbushë pjesën e vet të detyrimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle