0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Së bashku me NATO-aleatët i përforcojmë pozitat tona dhe garantojmë siguri dhe paqe për qytetarët tanë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski së bashku me ministren e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska dhe ambasadoren e SHBA-së në vendin tonë, Kejt Bërnz, sot e kanë vizituar bartësin e aeroplanëve “Hari S. Truman” – anije ushtarake me kapacitet të barjes prej 90 aeroplanë ose helikopterë deri 100.000 tonë dhe nga gjenerata e anijeve më të mëdha-bartëse të SHBA-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle