0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Qytetarët do të paguanin pesë herë fatura më të larta për rrymë po të mos jenë subvencionet

Gjashtëqind mijë amvisëri dhe shtatëdhjetë mijë kompani që janë në tregun e rregulluar në vend furnizohen me energji elektrike të subvencionuar. Nëse Qeveria nuk subvencionon 80 për qind të çmimit të rrymës, faturat e qytetarëve do të ishin pesë herë më të larta, theksoi sonte kryeministri Dimitar Kovaçevski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle