0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Qeveria ka legjitimitet të plotë, fillojmë me punë menjëherë

Legjitimiteti i Qeverisë është i pakontestueshëm dhe me rritjen e mbështetjes së shumicës i qëndrueshëm në dy vite e gjysmë që vijojnë. Qartë dhe zëshëm konfirmoj se zgjedhje do të ketë, por në vitin 2024. Deri atëherë do të punojmë me përkushtim në mbarëvajtjen e ekonomisë dhe cilësisë së jetës së qytetarëve në vend, porositi sonte kryeministri i ri, Dimitar Kovaçevski në fjalimin para zgjedhjes së qeverisë së re. Ai ka shtuar se beson se opozita do të jetë konstruktive dhe do të bashkëpunojë në interes të miratimit të vendimeve më të mira për vendin dhe qytetarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle