0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Propozimi francez është bazë solide për ndërtimin e qëndrimit, vërejtjet tona janë të inkorporuara

Pozita në të cilën ndodhemi sot është shumë më e favorshme për ne. Ne kemi para nesh një propozim që përfshin vëzhgimet tona dhe pikëpamjet e shprehura qartë. Ne e shohim propozimin si një bazë solide për ndërtimin e një qëndrimi serioz, të përgjegjshëm dhe burrështetas ndaj mundësisë që i hapet vendit tonë. Të gjitha pretendimet e rreme në forma të ndryshme i konsideroj të fundosura. Si Qeveri, ne i kemi qëndruar vazhdimisht qëndrimeve të shtetit për negociatat me Bullgarinë në çdo aspekt. Ne e mbronim interesin kombëtar dhe identitetin kombëtar maqedonas, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski pas takimit me partnerët e koalicionit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle