0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Kovaçevski: Potenciale të reja për bashkëpunim me Vatikanin në fusha me interes të përbashkët

Gjatë vizitës në Selinë e Shenjtë, në kuadër të programit për shënimin e 24 Majit – Ditës së iluministëve mbarësllav të Shën Kirilit dhe Metodit, kryetari i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, së bashku me ministrin e Jashtëm Bujar Osmani u takuan me sekretarin shtetëror të Selisë së Shenjtë, Pjetro Parolin dhe sekretarin për marrëdhënie me shtetet Poll Riçard Gallager.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle