0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Kovaçevski – Petroviq: Rajoni i avancon marrëdhëniet, BE-ja e ka radhën

Eurointegrimet e shteteve nga rajoni janë me rëndësi gjeopolitike edhe për Evropën, e cila duhet t’i valorizojë politikat efikase të jashtme , të vendosura në linjën e politikave të BE-së dhe qëndrimin në anën e drejtë lidhur me agresionin rus ndaj Ukrainës, vlerësuan në takimin e sotëm kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ambasadorja e Republikës së Malit të Zi në vend, Marija Petroviq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle