0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kovaçevski: Përcaktimi i Suedisë edhe më tej të jetë donatori më i madh bilateral në vendin tonë është mirënjohje për politikat tona

Kryetari i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski e priti ambasadoren e Suedisë në vendin tonë Kristin Forsgren Bengston e cila, siç informoi shërbimi për shtyp i Qeverisë, ia ka dorëzuar personalisht letrën kryetares së Qeverisë së Suedisë, Magdalena Anderson, në të cilën ajo e përgëzon që është zgjedhur kryetar i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe i dëshiroi atij dhe anëtarëve të kabinetit të tij sukses në realizimin e prioriteteve programore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle